Miejsca idealne na weekendowe (i nie tylko) wypady z najmłodszymi. Gdzie warto wybrać się na rodzinną wycieczkę w Polsce?
Polska to piękny kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania. Coś odpowiedniego znajdą dla siebie nie tylko single i zakochane pary, ale również rodziny z dziećmi. Poniżej przegląd miejsc idealnych na weekendowe wypady z najmłodszymi.

Planując wycieczkę, należy uwzględnić wiek dzieci. To, co odpowiednie dla nastolatków niekoniecznie sprawdzi się w przypadku przedszkolaków. Zawsze warto wziąć pod uwagę nie tylko zainteresowania naszej pociechy, ale także własne możliwości finansowe.

Magiczne Ogrody w Janowcu
Właściciele tego niezwykłego miejsca określają je mianem ogrodu sensorycznego. To doskonałe połączenie nauki, przyrody, świata baśni i wspaniałej zabawy. Przechadzając się po ogrodach, można natknąć się na krasnale, zabawne gąsienice, powąchać niesamowicie pachnące róże. W tym miejscu wrażeń na pewno nie zabraknie.

Park Dinozaurów JuraPark Solec
To idealne miejsce, jeśli nasza pociecha interesuje się dinozaurami. Sprawdzi się również wówczas, gdy chcemy pokazać jej świat zwierząt sprzed setek tysięcy lat. W parku znajduje się przeszło sto dinozaurów. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie mają realną wielkość. Do tego dochodzi plac zabaw oraz zimowy ogród.

ZOO we Wrocławiu
To miejsce, w którym spędzić można cały dzień. Prawdziwy zachwyt w dzieciakach wzbudza Afrykarium, które jest jedynym oceanarium na świecie poświęconym tematycznie faunie Afryki. Z maluchami warto udać się do mini zoo, w którym dzieci mogą nie tylko nakarmić, ale również pogłaskać kozy, owce czy króliki. Zoo umożliwia zakup biletów przez Internet. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy uniknąć długiego stania w kolejce. Wśród miejsc, które warto odwiedzić, znajduje się także warszawski i płocki ogród zoologiczny.

Park Miniatur Inwałd
Już sama nazwa sugeruje nam, co będziemy podziwiać. W parku zgromadzono miniatury budowli z różnych miejsc na świecie. Do tego dochodzi szereg dodatkowych atrakcji, takich jak chociażby liczne place zabaw, a także Park Dinozaurów. Cały obiekt zajmuje ogromną powierzchnię. Śmiało można spędzić tutaj calutki dzień.

Wymienione miejsca to oczywiście niewielki wycinek tego, co można znaleźć na rozrywkowej mapie Polski. Miejsc idealnych na wypad z dziećmi jest zdecydowanie więcej, jednak warto zacząć od tych wymienionych powyżej.