Jak zadbać, aby dziecko się nie rozchorowało.

Spacery na świeżym powietrzu niosą ze sobą wiele korzyści. Obok dotlenienia organizmu, są również doskonałym sposobem na wzmocnienie odporności oraz… nudę. Spacerować z dzieckiem można przez cały rok, jednak w zależności od pory roku trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Sprawdź jak to zrobić!

Czytaj więcej...

Dzieci a wyjazd urlopowy – jak się do niego przygotować?

Kiedy rodzina się powiększa, wiele rzeczy się zmienia. Planowanie urlopu także, jednak nie aż tak bardzo, jak mogłoby się wydawać. Dzieci nie są przeszkodą do udanego wypoczynku, trzeba tylko nieco inaczej go zaplanować.

Czytaj więcej...

Podróże małe i duże – jakimi środkami transportu się poruszać.

Podróżowanie z dziećmi to wyzwanie, które wymaga sprawnej organizacji, a w tym zaplanowania rozrywki, która umili maluchom wycieczkę. Im dłuższą podróż planujemy, tym lepiej powinniśmy się do niej przygotować. I to pod każdym możliwym względem.

Czytaj więcej...

Zestaw wycieczkowy dla maluchów i rodziców.

Zestaw wycieczkowy dla maluchów i rodziców – czyli lista rzeczy, które mogą przydać Ci się w różnych sytuacjach

Czytaj więcej...

Miejsca idealne na weekendowe (i nie tylko) wypady z najmłodszymi.

Polska to piękny kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania. Coś odpowiedniego znajdą dla siebie nie tylko single i zakochane pary, ale również rodziny z dziećmi. Poniżej przegląd miejsc idealnych na weekendowe wypady z najmłodszymi.

Czytaj więcej...

Wczasy pod namiotem lub w kamperze – czy taka forma wypraw ma rację bytu, kiedy ma się najmłodsze pociechy?

Wiele osób preferuje nocleg pod namiotem albo w kamperze, zamiast kilkugwiazdkowego hotelu. Są zdania, że takie wakacje dostarczają mnóstwa wrażeń i są naprawdę niezapomniane. Co jednak mają zrobić ci, którzy mają małe dziecko? Czy w ich przypadku rezygnacja z klasycznego noclegu pod dachem jest dobrym rozwiązaniem?

Czytaj więcej...

Choroba lokomocyjna u najmłodszych – jak sobie z nią radzić

Jak pokazują statystyki, nawet co piąte dziecko dotknięte jest kinetozą, czyli chorobą lokomocyjną. Jej dokuczliwe objawy potrafią skutecznie zepsuć nawet najlepszą wycieczkę. Podpowiadamy jak sobie z nią radzić, zapewniając maluchowi spokój i dobre samopoczucie.

Czytaj więcej...

Jak przygotować się do dalekich podróży z dziećmi. O co należy zadbać i w jakich aspektach zabezpieczyć

Wiele osób rezygnuje z dalekich wycieczek z powodu swoich pociech. Tymczasem okazuje się, że dzieci w podróży – również tej naprawdę długiej – mogą sobie świetnie radzić. Należy jednak zadbać o ich odpowiednie przygotowanie.

Czytaj więcej...

Pomocy, czyli opieka medyczna za granicą (w Europie). O czym należy pamiętać, wybierając się z pociechami za granicę

Nic tak nie psuje nawet najlepszych wakacji, jak choroba dziecka. Wszystkie wysiłki koncentrujemy wówczas na zapewnieniu maluchowi odpowiedniej opieki. O ile choroba przytrafia się w Polsce, problemu nie ma. Gorzej, kiedy na wakacje wybraliśmy się do jednego z innych europejskich krajów.

Czytaj więcej...